Biostimul pomáhá reprezentantům

Tomáš DVOŘÁK, reprezentant ČR (Praha)

Tomáš DVOŘÁK, reprezentant ČR v atletice – desetiboj, trojnásobný mistr světa (1997, 1999, 2001), bronzový z OH 1996, držitel světového rekordu 8994 bodů (v letech 1999-2001)

Kdy jste si pořídil svůj první Biostimul?
Někdy na přelomu jaro-léto 2003, tedy asi před rokem a půl. A musím říct, že dnes už je to náš rodinný přítel.

Co Vás k tomu vedlo?
Moje předchozí dobré zkušenosti s tímto způsobem fyzioterapie, tehdy ještě s klasickou bioptronovou lampou. Měli jsme ji tady na ošetřovně asi 10 let, možná i déle, měl jsem ji i párkrát půjčenou doma, ale Biostimul, to je něco jiného. Tamto, taková ta pistole, s tím si člověk přeci jenom tak nepohověl, chyběl mi ten parádní komfort užívání, který mi nabídla až tady ta šikovná „myška“. Sehnal jsem si k ní spoustu referencí, nějaké testy, vyzkoušel jsem si to sám na sobě a na celé mojí rodině – efekt byl jednoznačně pozitivní, zjistil jsem, že tahle biolampa je neskonale lepší, tak jsem se rozhodl šířit její slávu i světem.

A šíříte?
Jasně, tady na Dukle se jich nakoupilo už hodně. Já jim všem říkám, že to musejí mít doma a pravidelně používat, že nějaké půjčování na pár dnů nic neřeší.

Ale Vy jste říkal „světem“!?
No - my máme na závodech nebo na soustředěních a trénincích Biostimul vždycky sebou, všichni se ptají co to je, co to umí, k čemu je to dobrý … a vím, že už se prodaly nějaké i do zahraničí, určitě do Polska a myslím, že i jinam.

V první otázce jsem úmyslně použil slovo „první“, protože vím, že už to není jediný Biostimul, který máte – kolik jich máte a proč jich máte tolik?
Máme dvě myšky, protože když někam jedu, tak aby jedna byla doma – a jednu krásnou akumulátorovou dostal ode mě táta k narozeninám. Používá to na všechno – jezdí hodně v autě, takže to pořád tahá sebou - záda, šíje, ledviny atd. atd.

Kde Vám – jako špičkovému sportovci – to nejvíc prospívá, kde si to nejvíc pochvalujete?
Já musím říct, že před tím rokem a půl mně to hodně zabralo na achilovky - bohužel jsem se pak dostal do těžkého problému, na který byla myšička krátká, ale jináč prakticky na všechno, je to fakt dobrý – užíváme vehementně, hojí to úplně skvěle, třeba u dětí takové ty odřeniny, opruzeniny, zadřené třísky, modřiny - to jde hrozně rychle. To mi říkal i táta, šedesátník, že když se někde klepne, tak že je to mnohem rychleji pryč než normálně.

Kdybyste měl srovnat Váš první, klasický Biostimul s novým akumulátorovým – jaké výhody Vám to přináší?
Člověk za sebou netahá žádnej kabel, nepotřebuje sedět někde u zásuvky – to je asi ta největší výhoda. A byl jsem překvapenej, jak strašně dlouho vydrží svítit – to teda čumím. Ano, čumím. Na to, jak rychle se to nabije, tak je ta výdrž až neuvěřitelná. Jedinou drobnou nevýhodu vidím v malinko vyšší hmotnosti díky těm akumulátorům a tím pádem i větší náchylnosti k poškození při pádu – holt na něj člověk musí být opatrnější.

Děkujeme za Vaše slova a názory, přejeme hodně zdraví a spokojenosti s přístroji Biostimul!

Lenka Šmídová (Neratovice)

Lenka Šmídová - Reprezentantka ČR, nejúspěšnější český jachtař všech dob, stříbrná z OH v Aténách 2004, vítězka 3 závodů Světového poháru, bronzová z MS 2001 a řada dalších úspěchů, členka YC Spolana Neratovice.

Jak Vy jste se vůbec k fototerapii dostala?
Úplně první kontakt byl asi v roce 1995, když jsem měla zánět šlach v zápěstí. Zašla jsem na naši rehabilitaci ve Stromovce a tam mi ten zánět léčili tou klasickou halogenovou biolampou. Docházela jsem tam asi dvakrát týdně a za 3 týdny byl zánět vyléčenej. Potom dlouho nic – další setkání bylo až před Aténami s vaším Biostimulem.

To vaše koleno na olympiádě, co tam bylo za problém?
Já myslím, že to byly zátěžově unavené úpony svalů z dlouhodobé zátěže a zánět v kloubním pouzdře. Já jsem to taky moc neléčila, jenom různými krémy po dobu asi 2 měsíců, a stále mě to bolelo – to bylo ještě před olympiádou. Pak jsem si asi 10 dní před odjezdem do Atén posteskla reprezentačnímu lékaři panu Dr. Větvičkovi a ten mi právě doporučil Biostimul – a mě to za těch 10 dní opravdu krásně přešlo a na olympiádě už mi to pak dalo pokoj.

Aplikovala jsem světlo Biostimulu v pulzním režimu – zajímavé bylo, že během první minuty svícení se bolest pocitově mírně zvedla, ale v průběhu další terapie velmi rychle odezněla a koleno bylo bez bolestí. To mi pomohlo zvládnout celý olympijský jachtařský závod prakticky bez bolestí a určitě to přispělo k mojí pohodě a zisku medaile.

A k čemu využíváte Biostimul dnes?
Jakmile jsem Biostimul měla doma, začala jsem ho používat na všechno možný. Mám ten akumulátorový, dobíjecí, naučila jsem se nosit jej stále sebou a používat klidně i na veřejnosti, když mě něco začne zlobit – třeba i v restauraci. Kdykoliv mám potřebu si řešit nějakou zdravotní potíž a mám chvilku čas, tak to hned využívám.

Jediný, co mi na tom trošku vadí, že se mě hned všichni začnou vyptávat, co to je a na co to je dobrý – a já většinou nemám moc času jim to vysvětlovat,což je mi líto, protože vím, že i jim by to určitě pomohlo. Kdybych to ale měla každému vysvětlovat, tak bych pak už nestíhala svoje věci – a tak se teď už občas stane, že to raději ani nevytáhnu…

Vy jste hodně po světě, u nás moc tréninkových vodních ploch není – jezdí Biostimul s Vámi?
Ano, jezdí – to je obrovská výhoda, že je to na akumulátorech, že nemusím sedět někde u zásuvky, která je všude jiná - to by pak pro mě ztrácelo smysl. Teď jsem třeba byla měsíc na soustředění a na závodech na Floridě, měla jsem Biostimul sebou, ale nabíječka mi byla k ničemu, protože tam mají jinou síť - a představte si, že mi to ten měsíc vydrželo! Bez nabíjení!!! Tam jsem naštěstí ničím velkým netrpěla, svítila jsem jenom dvakrát denně po 5 minutách tu ruku, ale celé tři týdny mi vydržel! Až když jsem přijela domů, tak jsem si uvědomila, že jsem vlastně mohla využít ten autonapáječ 12V, ale já jsem to fakt nepotřebovala. To je úplně skvělý!

Takže - kde Vás tedy léčení fototerapií Biostimulem nejvíc přesvědčilo?
Podařilo se mi za 1 den vyléčit si rýmu, kterou mám normálně po celý rok – pamatujete si, jak jsem tam u vás minule frkala? Fakt tomu nemůžu uvěřit – párkrát jsem si nasvítila do nosu a rýma je pryč!!!

Děkujeme a přejeme hodně zdraví a úspěchů do další olympijské kampaně!

 

Biostimul pomáhá reprezentantům

V této kategorii nejsou žádné produkty.