DNA - charakteristika onemocnění

DNA je onemocnění, které se projevuje jako akutní a ve většině případů opakující se zánět kloubu. První obtíží DNA bývá nástup náhlého akutního záchvatu, který se
projevuje silnou kloubní bolestí, často v noci nebo ranních hodinách. Postižený kloub je oteklý, zarudlý, horký a extrémně citlivý, kůže v jeho okolí je zarudlá, napjatá, lesklá a horká. Nemocný DNA může trpět i zvýšenou teplotou, zimnicí, malátností. Po několika dnech záchvat odeznívá. DNA se nejčastěji vyskytuje u mužů ve
věku 40.50 let. Nejvíce DNA postihuje chrupavky, ale i šlachy a vazy periferních kloubu (palec na noze, hlezenní kloub, zápěstí a chladnější tkáni (ušní boltec). Při těžké a dlouhotrvající DNI muže dojít i k postižení velkých centrálních kloubu i orgánu (ledviny). DNA vzniká v důsledku vyšší hladiny kyseliny močové v organismu (tzv. hyperurikémie) a následném ukládání jejích krystalu (tzv. tofy) do kloubu a jejich okolí. Druhotnou příčinou vzniku DNY mohou být jiná onemocnění, např. leukémie, psoriáza, hemolytická anémie či selhání ledvin.

Častěji jsou vyšší koncentrace kyseliny močové také důsledkem nadměrné konzumace potravin jako je maso, luštěniny, vnitřnosti nebo nadměrné konzumace alkoholu. Ne u všech jedinců s vyšší hladinou kyseliny močové se DNA vyvine. Čím je však hladina vyšší a trvalejší, tím je větší pravděpodobnost ukládání krystalu a výskytu akutních záchvatu DNY. K vyvolání akutního záchvatu pak může vést infekce, únava, drobné trauma, nadměrný přísun alkoholu a jídla, chirurgický výkon nebo stres. Na výskytu těchto obtíží se podílejí genetické faktory a životospráva. DNA se často vyskytuje spolu s cukrovkou, hypertenzí, zvýšenou hladinou cholesterolu a obezitou.

Léčba DNY a prevence

Cílem léčby DNY je odstranit akutní záchvat a předcházet jeho opakování. Při akutních záchvatech DNY se užívají léky snižující bolest a zastavující zánět. Jedním z užívaných léku je např. kolchicin, který je však doprovázen mnoha nežádoucími účinky (průjem, zvracení).K léčbě DNY se často podávají nesteroidní protizánětlivé léky. Dlouhodobá léčba DNY v klidovém období je zaměřena na snížení koncentrace kyseliny močové v krvi. Moderní, účinnou a šetrnou metodou léčby DNY je léčba polarizovaným světlem. Lze ji využít jak při akutních záchvatech DNY, díky účinku potlačení bolesti, tak pro dlouhodobou prevenci. Světelná energie proniká v místi aplikace do tkání, kde působí na stimulaci přirozených pochodu organismu. Urychluje látkovou výměnu a tím i tvorbu protizánětlivých a důležitých stavebních látek (kolagen), posiluje imunitní systém a napomáhá jeho správné funkci. Hlavním krokem při prevenci výskytu a opakování DNY je zabránit ukládání krystalu kyseliny močové do kloubu a jejich okolí. Toho lze dosáhnout snížením hladiny kyseliny močové v organismu. Prevencí DNY je dieta, která musí být dodržena. Musíme se vyvarovat alkoholu a potravin, které obsahují velké množství tzv. purinu - látek, které ovlivňují koncentraci kyseliny močové a brzdí její vylučování (vnitřnosti, maso a masové vývary, zvěřina, luštěniny, kakao).

 

Je nutný velký přísun tekutin, nejlépe 3 litry denně. Pravidelná sportovní aktivita rovněž podporuje správné vylučování a snížení koncentrace kyseliny močové. Při výskytu DNY je třeba vysadit léky zvyšující koncentraci kyseliny močové - diuretika. Při léčbě DNY využíváme zejména analgetického a protizánětlivého účinku polarizovaného svitla. Polarizované světlo generované přístrojem biolampou Biostimul má díky jedinečné technologii Fotonyx schopnost cíleného průniku do hlubších struktur tkání. Snižuje vnímání bolesti působením na nervové buňky a potlačuje zánětlivé pochody tím, že podněcuje tvorbu protizánětlivých látek. Biolampu aplikujte 2-3krát denně po dobu 10 minut na postižené oblasti. Terapii doplňte o aplikaci na akupunkturní oblasti, a to oblast zevní strany pravého kolene, solar plexus a podbrišku. Aplikaci provádějte 15 dní a po dalších 2 měsících opět začněte s další patnáctidenní kúrou.

                                                       

Doporučení

  • úprava životosprávy
  • dostatečný pitný režim
  • včasně zahájená léčba a dodržování jejích zásad
  • pravidelná aplikace polarizovaného světla, při akutním záchvatu využití jeho analgetického účinku
  • omezení potravin bohatých na puriny (vnitřnosti, maso a masové vývary, zvěřina, luštěniny, kakao)
  • pravidelná sportovní aktivita

 

Léčba DNI pomocí biolampy Biostimul

Biolampa Biostimul má široké spektrum použití. Jeho aplikace významně zlepšuje a umocňuje reakce organismu na chorobné a zánětlivé stavy, biolampa celkově posiluje imunitní systém. Pravidelnou aplikací biolampy dochází ke zlepšení látkové výměny. Při onemocnění, jako je DNA, kdy dochází k ukládání krystalu kyseliny močové do tkání, je zlepšení látkové výměny důležitým krokem k úspěšné léčbě DNA. Při léčbě DNY využíváme zejména analgetického a protizánětlivého účinku polarizovaného světla. Polarizované světlo generované biolampou Biostimul má díky jedinečné technologii Fotonyx schopnost cíleného průniku do hlubších struktur tkání. Snižuje vnímání bolesti působením na nervové buňky a potlačuje zánětlivé pochody tím, že podněcuje tvorbu protizánětlivých látek. Biolampu aplikujte 2-3krát denně po dobu 10 minut na postižené oblasti. Terapii doplňte o aplikaci na akupunkturní oblasti, a to oblast zevní strany pravého kolene, solar plexus a podbrišku. Aplikaci pomocí biolampy provádějte 15 dní a po dalších 2 měsících opět začněte s další patnáctidenní kúrou.

 

Jak používat biolampu Biostimul při léčbě DNY ?

oblast délka aplikace počet aplikací způsob aplikace
postižené oblasti 10 - 15 minut 2 - 3 x denně kúra po dvou měsících

 

Aplikační tabulka - akupunkturní body

akupunkturní oblast dle příručky délka aplikace
16, 17, 21 10 minut

       

Prognóza DNA a možné komplikace

První záchvaty DNY trvají jen několik dní. Později se však neléčené záchvaty mohou protáhnout i na několik týdnu. Intervaly, kdy je nemocný bez obtíží, se zkracují a mohou se vyvinout chronické kloubní příznaky trvalé kloubní deformity. V chronickém stadiu dochází k tvorbě tzv. tofu, projevujících se jako hmatatelné podkožní uzlíky. Častou komplikací je postižení ledvin. Kyselina močová může tvořit písek a kameny a způsobit tak ledvinné selhání. Neléčená dysfunkce ledvin často spojená s výskytem hypertenze a cukrovky dále zhoršuje vylučování kyseliny močové, prohlubuje patologický proces v kloubech a představuje tak pro jedince ohrožení života.
Další komplikací jsou i záněty žil a aterioskleróza. Jestliže je léčba DNY včas zahájena a dodržována, prognóza tohoto onemocnění je dobrá. Lze dosáhnout i určité obnovy kloubních struktur, rozpuštěním krystalu kloub obnoví svou funkci. Léčba biolampou je vhodnou metodou jak pro domácí, tak pro lékařské použití. Díky jedinečné konstrukci jej můžete mít vždy po ruce a včas tak zahájit léčbu DNY, zbavit se nepříjemné bolesti a to bezpečným a naprosto přirozeným způsobem bez vedlejších účinků. Pravidelným používáním pak předejdete komplikacím a opakovanému výskytu bolestivých zánětlivých záchvatu.


Zkušenosti s biolampou Biostimul

,,šlo o chronickou dnu - pravá noha (palec) a dva prsty pravé ruky (léeční 3 roky). Po pravidelné aplikaci Biostimulu doba vyléčení: 3 dny 2krát denni 30 minut..
paní Jaroslava, 49 let