Léčba atopického ekzému

Diagnóza

Žena, 23 let, s rozsáhlou dermatitis perioralis v oblasti obličeje. Ekzém se rozvinul v dětském věku. Okolo očí a úst se vyskytují velmi zanícená, bolestivá a svědivá ložiska.

Dosavadní léčba

Běžná léčba pomocí mastí byla doposud bez zjevného efektu.

Obtíže

Velká zanícená ložiska jsou bolestivá a nepříjemně svědí. Tím se zvyšuje riziko zanesení infekce a výrazně se zpomaluje proces hojení. Atopická dermatitida souvisí s poruchou imunitního systému, proto je náchylnost k virovým a bakteriálním infekcím významně vyšší.

Aplikace Biolampy Biostimul

Žena začala s léčbou pomocí Biostimulu na doporučení lékaře. Aplikace byly prováděny 2–3krát týdně po dobu 15–20 minut na postižená místa. Na začátku terapie byl zvolen kontinuální režim.

1. den aplikace

Před aplikací se zanícená a velmi svědivá ložiska vyskytovala v oblasti brady, okolo úst až k nosu.

30. den aplikace

Po měsíční aplikaci dochází k výrazné úlevě od svědění a zánětlivá ložiska se začínají hojit.

50. den aplikace

Po necelých dvou měsících léčby dochází k výrazně znatelnému ústupu ekzému, pleť je téměř zhojená.

105. den aplikace

Po tříměsíční aplikaci dochází k úplnému vymizení ekzému.

Závěr

Pacientka trpěla dermatitidou s častými recidivami již od dětství. Před začátkem léčby Biostimulem dermatitida postihovala oblast brady a okolí úst a vnějších očních koutků. Dosavadní klasická léčba byla dlouhodobě neúspěšná. Pacientce byla lékařem doporučena účast ve studii léčebných účinků metody Fotonyx. Pacientka léčbu podstoupila.

Průběh a výsledky léčby ilustrují léčebné účinky metody Fotonyx. Nálezy jsou plně v souladu s teoretickými předpoklady o biologickém účinku světla a doposud publikovanými studiemi na toto téma.

Aplikace metody Fotonyx velice efektivně podněcuje progresivní hojení tkání a urychlují jeho průběh. Již po třetím týdnu aplikace metody Fotonyx systémem Biostimul dochází téměř k úplnému vymizení zánětlivých ložisek a jejich zhojení bez jakýchkoliv následků.

Díky analgetickému účinku dochází k výraznému potlačení bolesti a svědění, což omezuje nutný kontakt rukou s postiženou pokožkou obličeje, a tím i riziko zanesení infekce nebo šíření zánětu, čemuž běžné způsoby léčby často nezabrání. Díky protizánětlivému účinku polarizovaného světla nedochází během léčby Biostimulem v tomto případě k žádným komplikacím, které hojení zpomalují a znesnadňují.

 

Léčba atopického ekzému u dětí

Diagnóza

Chlapec, 2,5 roku, atopický ekzém po celém těle. Rozsáhlá zarudlá a svědivá ložiska.

Dosavadní léčba

Běžná léčba atopického ekzému pomocí mastí byla doposud bez zjevného efektu.

Obtíže

Velká zanícená ložiska jsou bolestivá a nepříjemně svědí. Tím se zvyšuje riziko zanesení infekce a výrazně se zpomaluje proces hojení. Atopický ekzém souvisí s poruchou imunitního systému, proto je náchylnost k virovým a bakteriálním infekcím významně vyšší.
Aplikace Biostimulu na atopický ekzém

Aplikace biolampy Biostimul

byly prováděny 1–2krát denně po dobu 10 minut na postižená místa, v případě rozsáhlejších míst bylo aplikováno postupně 10 minut na danou oblast. Byl zvolen kontinuální režim.

1. den aplikace

Rozsáhlá svědivá ložiska místy poraněná do krve, zejména na dolních končetinách a v oblastech kloubů. Chlapec je neklidný z nepříjemných pocitů svědění.

5. den aplikace

Po pěti dnech aplikace dochází k úplnému zklidnění svědění a vymizení zanícených ložisek.

 

16. den aplikace

Po dvou týdnech aplikace dochází k plnému zhojení ekzematických ložisek. Pokožka je zcela klidná a bez známek zánětu nebo poškození. Dochází k úplnému vymizení dosud dlouhotrvajících obtíží.

Závěr

Pacient trpí atopickou dermatitidou s častými recidivami. Dosavadní klasická léčba byla dlouhodobě neúspěšná. Pacientovi byla lékařem doporučena účast ve studii léčebných účinků metody Fotonyx.

Průběh a výsledky léčby ilustrují léčebné účinky metody Fotonyx. Nálezy jsou plně v souladu s teoretickými předpoklady o biologickém účinku světla a doposud publikovanými studiemi na toto téma.

Aplikace metody Fotonyx velice efektivně podněcuje progresivní hojení tkání a urychluje jeho průběh. Po pravidelné aplikaci metody Fotonyx systémem Biostimul dochází téměř k úplnému vymizení zánětlivých ložisek a jejich zhojení bez jakýchkoli následků.

Díky analgetickému účinku dochází k výraznému potlačení bolesti a svědění, což omezuje nutný kontakt rukou s postiženou pokožkou obličeje a celého těla, a tím i riziko zanesení infekce nebo šíření zánětu, čemuž běžné způsoby léčby často nezabrání. Díky protizánětlivému účinku polarizovaného světla nedochází během léčby Biostimulem v tomto případě k žádným komplikacím, které hojení zpomalují a znesnadňují. Případ ilustruje rychlou reaktivitu dětského organismu na fototerapii a rychlý nástup účinku metody Fotonyx.